Nyhetssak 5

Jubileum for Stabæks gatelag

Det var stor festivitas da Stabæk feiret tre års jubileum for klubbens gatelag. Både politikere, klubbledere og Fotballstiftelsens styre var til stede under et flott arrangement på Nadderud. Tre år har gått siden Stabæk startet opp med lag for rusavhengige.

– Det kom i stand i veldig godt samarbeid med Bærum kommune og rusomsorgen der, med bra pådriv fra politikerne Morten Skauge og Siv Wikan, forteller prosjektleder Espen Lindmark til lokalavisen Budstikka. Vi hadde gått med babyen litt, men hadde verken mannskap eller ressurser. Det ble bra trøkk fra kommunen og mulig å dra det i gang. Nå har vi holdt det gående i tre år. Det har vært en fantastisk reise. Gatelaget beriker klubben vår, avslutter en rørt Lindmark.

Jubileet ble feiret med seriekamp mot den lengstlevende gatelagsklubben Fredrikstad. Stabæk fikk tøff kamp mot hardtarbeidende Fredrikstad-spillere og en svært våken keeper, men vant til slutt 5-1 i en fin fotballkamp på Nadderud.

Fotballstiftelsen gratulerer Stabæk med tre års jubileet og takker klubben for et flott arrangement.

 

 

Svar